Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Przed rozpoczęciem pracy jako opiekunka w Niemczech dobrze jest dowiedzieć się nieco więcej o tym zawodzie. Jest on bowiem dość specyficzny i wymagający. Dlatego, zanim wyjedziesz, poznaj warunki pracy i sprawdź, co proponuje agencja, z którą nawiązujesz współpracę. Istnieje jednak kilka uniwersalnych aspektów opieki w Niemczech, o których przeczytasz w poniższym tekście. Chcesz wiedzieć, jak wygląda rekrutacja i w jaki sposób znaleźć legalną pracę? Zastanawiasz się, czy trzeba znać niemiecki i mieć doświadczenie w opiece? Zapraszamy do lektury.

Obowiązki opiekunki w Niemczech

Opieka nad osobą starszą to często wyzwanie. Opiekunka pracująca w Niemczech przebywa ze swoim podopiecznym niemal całą dobę. Oczywiście to, ile godzin przeznacza na obowiązki, zależy od konkretnego zlecenia. Zadaniem opiekunki jest zajmowania się seniorem: pomoc w codziennych czynnościach, w poruszaniu się, jedzeniu, ubieraniu. Opiekunka dba także o dom: robi drobne porządki, pierze, prasuje, czasami wybiera się po zakupy. Warto przy tym wiedzieć, że nie zajmuje się ona czynnościami pielęgniarskimi i medycznymi. Zakres obowiązków zawsze jest opisany w umowie, a jeśli masz jakieś wątpliwości, dobrze jest zapytać o nie koordynatora z agencji.

Rekrutacja do pracy w niemieckiej opiece

Jak zgłosić chęć kandydowania na opiekunkę w Niemczech? Pierwszym krokiem jest wybór agencji, z którą chcesz współpracować. Możesz to zrobić na portalu SenioPort – tam znajdziesz wszystkie renomowane firmy opiekuńcze. Następnie odpowiadasz na konkretne ogłoszenie albo kontaktujesz się bezpośrednio z wybraną agencją. Kolejny etap to rozmowa telefoniczna, w trakcie której konsultant przedstawia Ci ofertę, wymagania oraz zasady zatrudnienia. Później przychodzi czas na rozmowę kwalifikacyjną. W jej trakcie weryfikowana jest także Twoja znajomość języka niemieckiego. Jeśli pomyślnie przejdziesz ten etap, firma podpisze z Tobą umowę i jedyne, co pozostanie, to czekać na termin wyjazdu.

Tutaj warto podkreślić, że opiekunka pracująca w Niemczech powinna znać język niemiecki w stopniu przynajmniej komunikatywnym. Chodzi o to, by mogła porozumieć się z podopiecznym i jego rodziną. Oczywiście poziom znajomości języka jest uzależniony od konkretnej oferty. Bez większych problemów znajdziesz więc ogłoszenie dla siebie.

Szkolenia dla opiekunek pracujących w Niemczech

Wiele firm opiekuńczych obecnych na polskim rynku oferuje szkolenia branżowe. Są one pomocne szczególnie dla tych opiekunek, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pracą w Niemczech. Możesz się na nich dowiedzieć, jak opiekować się osobą niesamodzielną oraz w jaki sposób udzielać seniorowi pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs obejmuje również temat aktywizacji osób starszych, a niekiedy też zajęcia z użyciem kombinezonu geriatrycznego. Opiekunka ma do dyspozycji filmy instruktażowe na temat praktycznej opieki nad osobami starszymi, poradniki opiekuńcze i artykuły opowiadające o pracy opiekuna w Niemczech.

Praca w opiece w Niemczech musi być legalna

W pracy opiekunki w Niemczech najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie warto więc zatrudniać się „na czarno”, bez umowy. Niesie to za sobą zbyt duże ryzyko kar finansowych, a nierzadko też nieotrzymania wypłaty. Współpraca z dobrą agencją zaczyna się od podpisania legalnej, jasnej umowy. Dzięki temu masz gwarancję, że dostaniesz zarobione pieniądze. Firma opłaca też składki na ubezpieczenie emerytalne, wypadkowe i chorobowe. Zakwaterowanie, wyżywienie i dojazd w obie strony są bezpłatne. Przez cały czas trwania zlecenia jesteś pod opieką koordynatora, masz do dyspozycji telefon alarmowy oraz infolinię dla opiekunek. Brzmi dobrze? W takim razie wejdź na SenioPort i wybierz agencję, która najbardziej Ci odpowiada. Wszystkie działają bowiem w sposób legalny i całkowicie bezpieczny.

Dodatkowe informacje na ten temat uzyskasz na stronie: https://senioport.pl/oferty-pracy-opieka

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz