Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Coraz częściej decydujemy się na skorzystanie z dodatkowych środków, które można przeznaczyć na dowolny cel. Zdarza się, że jest to trudne zadanie ze względu na wymagania stawiane przez bank. Proces wydaje nam się żmudny i pracochłonny, dlatego rezygnujemy z pozyskania środków w ten sposób, a przecież czasami nie można czekać. Instytucje finansowe wiedzą o tym i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, przygotowując kredyt na oświadczenie. Jak wziąć kredyt gotówkowy na oświadczenie? Jakie warunki trzeba spełnić? O tym dowiesz się, czytając ten artykuł.

Co to jest kredyt na oświadczenie?

Jest to forma kredytu gotówkowego, który można uzyskać bez konieczności przedstawiania dodatkowych zaświadczeń. W tym przypadku niezbędne jest złożenie oświadczenia o zarobkach. Z praktyki wiemy jednak, że banki i tak sprawdzają zdolność i wiarygodność kredytową swoich klientów, ale proces ten nie trwa długo, dlatego decyzja o przyznaniu pożyczki lub decyzja o odrzuceniu wniosku przyznawana jest sprawnie i szybko.

Jak wziąć kredyt gotówkowy na oświadczenie?

Kredyt na oświadczenie można uzyskać poprzez złożenie deklaracji o swoich zarobkach. Bywa, że bank wymaga również dodatkowej dokumentacji.

Jaka jest dodatkowa dokumentacja w przypadku kredytu na oświadczenie?

  • założenie konta w danym banku i comiesięczne wpłaty, do których instytucja ma wgląd,
  • dostarczenie dokumentacji, która potwierdza zatrudnienie potencjalnego kredytobiorcy- najczęściej jest to umowa, którą mamy podpisaną z pracodawcą.

Kto może starać się o kredyt na oświadczenie?

Może wziąć go każdy, kto ma zdolność kredytową preferowaną przez bank. Jest to zdolność kredytobiorcy do spłaty zaciągniętego zadłużenia w terminie określonym w umowie z bankiem. Dla klienta banku liczy się, jak wziąć kredyt gotówkowy szybko i bez zbędnej dokumentacji. Natomiast dla instytucji finansowych liczy się także wiarygodność kredytowa, czyli wcześniejsza historia zadłużenia. Bank chce wiedzieć, czy jego przyszły dłużnik będzie spłacał pożyczkę w terminie oraz, czy na dzień złożenia wniosku kredytobiorca posiada już jakieś zadłużenie.

Jak wziąć kredyt gotówkowy na oświadczenie online

Jeszcze niedawno nie było to możliwe lub było trudno dostępne. Dla instytucji finansowych bezpośredni kontakt z klientem był bardzo ważny, jednak w dzisiejszych czasach się to zmienia i banki znów wychodzą naprzeciw swoim klientom, umożliwiając zaciągnięcie kredytu online. Instytucje finansowe już dawno zauważyły, że duża część z ich klientów korzysta z bankowości elektronicznej, dlatego w wielu placówkach i instytucjach jest możliwe zaciągnięcie w ten sposób kredytu. Nie wszystkie z nich mają taką opcję w ofercie, dlatego warto sprawdzić jak wziąć kredyt gotówkowy online w swoim banku. Można to zrobić poprzez intuicyjne narzędzie- porównywarkę ofert, jak ta na Get-Money.pl, która sprawdza oferty wszystkich banków.

Kredyt na oświadczenie to niewątpliwie atrakcyjna opcja dla wielu osób. Oszczędza się w ten sposób cenny czas na rozmowy w banku, a decyzję o kredycie można podjąć w zaciszu swojego domu, dokładnie czytając umowę i rozmawiając z pozostałymi domownikami. Każda taka decyzja powinna być przemyślana, gdyż zadłużenie będzie musiało być spłacane. W innym wypadku narazimy się na wysokie odsetki, które mogą znacznie narazić domowy budżet.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz