Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nie ma osoby, która nie obawiałaby się utraty pamięci. To naturalne, że chcemy cieszyć się sprawnym umysłem przez długie lata. Dieta przeciw chorobie Alzheimera może być dobrą receptą na to, aby taki stan osiągnąć.

Wiemy, jak zapobiegać Alzheimerowi, ćwicząc mózg przy rozwiązywaniu krzyżówek. Nie każdy wie, że profilaktyka polega też na zaglądaniu do kuchennej szafki.

Dobra dieta przeciw chorobie Alzheimera

Dieta śródziemnomorska jest dobrym wyborem, gdy nie chcemy zapaść na demencję. Są tu warzywa liściaste: sałata, czy szpinak. Oczywiście surowe, doprawione oliwą. W diecie zapobiegającej Alzheimerowi znajdziemy także makarony, ryby i nieodzowny dodatek w żywieniu rodem z krajów śródziemnomorskich, czyli kieliszek czerwonego wina dziennie.

Jak zapobiegać Alzheimerowi jedząc?

Nie zrobimy źle, wybierając dietę DASH. Bazuje ona na warzywach i owocach, w ilości nawet 4-5 porcji dziennie! Ważne, by zawierały one minerały, na przykład potas. Znajdziemy go w pomidorach i ziemniakach. W chroniącej mózg przed Alzheimerem diecie nie może zabraknąć tłuszczów z ryb. Są one pokarmem dla zdrowia mózgu i odpowiedzią na nasze pytanie, jaka dieta przeciw chorobie Alzheimera.

Co pić, aby nie mieć Alzheimera?

Na jedzeniu nasze potrzeby się nie kończą, czasem trzeba też wypić coś zdrowego. Chcąc zapobiec Alzheimerowi, wybierajmy zieloną herbatę. Zawarty w niej galusan zapobiega stresowi oksydacyjnemu, jednej z przyczyn choroby Alzheimera. W ten sposób wiemy już, jak zapobiegać Alzheimerowi nie tylko podczas obiadu, czy kolacji, ale także podczas popołudniowych plotek z przyjaciółką!

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz