Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wiosna i lato to pory roku gdzie szczególnie jesteśmy narażeni na ataki kleszczy. Niestety mogą one przenosić groźne wirusy i bakterie powodujące boreliozę, dlatego tak ważna jest ochrona przed nimi. Narażeni na kontakt z kleszczami jesteśmy szczególnie podczas wycieczek do lasu, spacerów po parkach czy łąkach, ale tak naprawdę możemy je spotkać nawet w naszym ogrodzie.

Jakie skuteczne preparaty na kleszcze wybrać?

Obecnie na rynku jest ogromny wybór preparatów odstraszających kleszcze. Przed zakupem najlepiej dowiedzieć się najpierw jak zabezpieczyć się przed kleszczami, ponieważ nie wszystkie produkty będą tak samo skuteczne. Warto pamiętać, że jedynie środki z odpowiednimi atestami są w stanie zabezpieczyć nasze zdrowie.

Wybierając preparaty dla dzieci, powinniśmy zwrócić uwagę na stężenie poszczególnych substancji. Najbardziej skuteczne preparaty na kleszcze to te, które w składzie mają ikarydynę, DEET czy olejki eteryczne odstraszające owady.

Jak ograniczyć ryzyko kontaktu z kleszczami?

  • Tak naprawdę kleszcze możemy spotkać wszędzie, więc nigdzie nie jesteśmy bezpieczni. Dlatego warto stosować kilka zasad, aby jak najbardziej ograniczyć z nimi kontakt.

  • Zakładaj długie spodnie i najlepiej wpuszczaj je w skarpetki. Pamiętaj też, o długiej koszuli lub swetrze.

  • Stosuj preparaty odstraszające kleszcze zgodnie z zaleceniami producenta.

Po każdej wizycie w lesie, lub spacerze dokładnie obejrzyj swoje ciało

Kleszcze atakują o każdej porze dnia, jednak najmniej aktywne są w godzinach około południowych, dlatego też najlepiej wybrać się właśnie wtedy na spacer i zaopatrzyć się w skuteczne preparaty na kleszcze, które dzisiaj dostępne są w wielu sklepach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Comment

Dodaj komentarz