Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ceniona przez wiele kobiet medycyna estetyczna we Wrocławiu ma dzisiaj naprawdę wiele do zaoferowania. Wśród proponowanych zabiegów, na które można się zdecydować, jeśli naszym celem jest poprawa kondycji skóry, znajdują się między innymi peelingi chemiczne. Polegają one na chemicznych złuszczaniu skóry. Co ważne, w odróżnieniu od zwykłych peelingów działają nie tylko na powierzchni skóry, ale obejmują również te jej warstwy, które położone są głębiej. Stosując kwasy chemiczne, można być pewnym, że stymulacji podlegają procesy odnowy biologicznej. Wystarczy raz skorzystać z takiego zabiegu, aby zauważyć poprawę w kondycji skóry.

Czym jest peeling chemiczny?

Mianem peelingu chemicznego określa się zabieg, podczas którego na skórę aplikuje się niezwykle dokładnie dobrane substancje. Są to kwasy bądź ich mieszanki, które tak działają na skórę, że powodują jej złuszczanie się. Medycyna estetyczna we Wrocławiu sięga obecnie po różne kwasy, co sprawia, że bez trudu można dobrać je do potrzeb skóry. Wykorzystywane obecnie peelingi dzieli się na:

  • powierzchniowe;
  • średniogłębokie;
  • głębokie.

Te pierwsze mogą wykonywać kosmetyczki, te drugie zarezerwowane są wyłącznie dla lekarzy medycyny estetycznej oraz dermatologów.

Medycyna estetyczna Wrocław – kiedy polecane są peelingi chemiczne?

Zastosowanie peelingów chemicznych jest naprawdę szerokie. Medycyna estetyczna we Wrocławiu poleca je między innymi wówczas, gdy cera jest ziemista, ma szary odcień, a na jej powierzchni widoczne są wyraźnie rozszerzone pory. Również w przypadku nadmiernego wysuszenia może po nie sięgać bez obaw. Świetnie radzą sobie ze zdecydowanie poważniejszymi problemami skórnymi, do których zalicza się:

  • trądzik;
  • przebarwienia;
  • blizny.

Decydując się na peeling chemiczny, należy pamiętać, aby postawić na renomowaną placówkę. Ważne jest również, aby nie wykonywać ich latem, kiedy słońce operuje naprawdę mocno. Najlepszym okresem na skorzystanie z peelingu chemicznego jest jesień oraz zima. Trzeba bowiem pamiętać, że po zabiegu wzrasta poziom wrażliwości skóry. Nie trudno wówczas o poparzenie słoneczne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz