Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jeżeli chcesz doświadczyć prawdziwego masażu tantrycznego i chcesz móc w pełni skorzystać z tego, co on oferuje, musisz przede wszystkim najpierw otworzyć się na doznania i zrozumieć czym jest masaż tantryczny, jaką przedstawia filozofię i jak w pełni skorzystać z jego wszelakich pozytywnych zalet. Powinieneś przyjąć go w pełni świadomie z otwartymi zmysłami i chęcią bycia obdarowanym.

Tantra pochodzi z Indii. Ma kilka tysięcy lat tradycji i jest jedną z najstarszych praktyk i ścieżek duchowych. Tantra bierze pod uwagę całą osobę – jej zmartwienia, lęki i doczesne pragnienia. Uczy pracy z energią, medytacji, pracy nad sobą i doświadczania siebie oraz akceptacji własnego ciała i pogłębienia świadomości oraz własnej seksualności.

Masaże tantrycznewykonywane w sposób profesjonalny są niezwykłą ceremonią, która wykorzystuje energię i czakry. Zapewnia pełne wyciszenie, odrzucenie krępujących umysł i ciało człowieka barier, wprowadza relaks w stanie poczucia, że znikają fizyczne bariery. Odbywa się w warunkach poczucia pełnego odprężenia, bezpieczeństwa, spokoju i opanowania. Jeśli chcemy doświadczyć pełni masażu, musimy nauczyć się jak go otrzymywać i przyjmować.

Techniki masażu tantrycznego uczą pracy z oddechem, kierowania energii seksualnej w ciele, przyjmowania i doświadczania wielopoziomowego, wypełniania energią całego ciała. Należy nastawić się na to, że masaż tantryczny działa na wielu poziomach, nie tylko fizycznym lecz również cielesnym, energetycznym, emocjonalnym i wewnętrznym duchowym, mistycznym.

Masaże tantryczne – jak są wykonywane?

Przed rozpoczęciem profesjonalnego masażu tantrycznego, ważnym aspektem jest krótkie wprowadzenie, polegające na rozmowie masażysty z osobą, która ma zostać obdarowana masażem. Służy ona temu aby zapewnić poczucie bezpieczeństwa i omówić i ustalić zakres sesji masażu, udzielić odpowiedni na ewentualne pytania i wątpliwości.

Niezwykle ważnym aspektem całej ceremonii jest miejsce w którym masaż tantryczny ma się odbywać. Powinno być to miejsce ciche i spokojne, komfortowe dla osoby poddającej się ceremonii masażu. Można także spodziewać się stosowania różnego rodzaju naturalnych świec, aby stworzyć odpowiednie warunki, wraz z aromaterapią. Często odtwarzana jest też relaksująca muzyka, stanowiąca odprężające, spokojne tło dźwiękowe jako dopełnienie doznań sensorycznych. Sam masaż odbywa się często na materacu z wykorzystaniem różnego rodzaju olejków wmasowywanych w ciało.

Masaż tantryczny obejmuje całe ciało. W przypadku mężczyzn może on także obejmować strefę lingam a w przypadku kobiet strefę yoni. Nie służy on jednak pobudzeniu erotycznemu. Ma on za zadanie aktywację naszej energetyczności, czucia, pobudzenia całego układu nerwowego, ponieważ wprowadza długotrwały przepływ energii w naszym ciele i ma na celu świadome skierowanie energii seksualnej do wewnątrz.

Zalety masażu tantrycznego.

Niezwykłość tego rodzaju masażu polega też na tym, że jest on ogromną rozkoszą dla wszystkich zmysłów człowieka. Kaulicki masaż jednoczy duchowość z intymnością oraz ciało ze świadomością.

Niektóre z kluczowych zalet masażu tantrycznego to:

  • głęboki relaks, błogość i ukojenie.
  • Uwalnianie napięć i stresów.
  • Uwalnianie od poczucia winy i wstydu związanego z cielesnością i intymnością.
  • Uzdrawianie seksualności.
  • Likwidacja blokad wewnętrznych w ciele i świadomości.
  • Pogłębienie samoświadomości.
  • Wzmocnienie poczucia integracji z własnym wnętrzem.
  • Dodawanie odwagi do życia i działania.

Powyższe zalety to tylko niewielka część z całej gamy zalet, jakie może zaoferować nam masaż tantryczny. Regularny masaż odstresowuje umysł, zwalcza bezsenność, walczy z depresją oraz często głęboko zakorzenionymi lękami, związanymi z intensywnym życiem. Kiedy jesteś mniej zestresowany, lepiej radzisz sobie w życiu – w swojej pracy i domu.

Fizyczne jak również psychiczne korzyści jakie płyną z masażu tantrycznego są z pewnością wystarczającym powodem, aby cieszyć się nim regularnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz