Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Piękne białe zęby i zdrowy uśmiech chciałby posiadać każdy, jednak nie każdy dba o swój stan uzębienia. Często bywa tak, że szkliwo ulega uszkodzeniu i konieczna jest wizyta u dentysty celem naprawy. Zdarzają się przypadki, że ukruszony ząb jest problemem wielu pacjentów. Jak sobie z tym radzić?

Wiele zależy od stopnia złamania

Taki problem oczywiście wymaga wizyty u dentysty. Stomatolog najpierw musi stwierdzić, do jak poważnego złamania doszło, by wiedzieć, jaki zabieg przeprowadzić. Ząb można wypełnić na wiele różnych sposobów za pomocą licówek, czy koronek.

Bywa też tak, że ząb usuwa się, jeśli nie da się go uratować. Ten jednak czasami wymaga leczenia kanałowego, które na pewno nie jest takim zabiegiem, ale koniecznym, by w wolne miejsce mogły wejść implanty Warszawa.

Jak drogi to zabieg?

Leczenie zęba ukruszonego jest konieczne, ponieważ brak wizyt u dentysty może prowadzić do chorób jamy ustnej, zmiany koloru zęba na ciemniejszy i wielu innych schorzeń. Może to prowadzić nawet do martwicy miazgi, o którym pacjent może nie mieć pojęcia, ponieważ nie powoduje to u niego bólu nawet przy zmianach temperatury, zwłaszcza przy chłodnej pogodzie. Wówczas ortodonta Warszawa do wykonania dużo pracy.

Jeśli mamy do czynienia z tyloma zabiegami to koszt takich usług może kosztować nawet do kilkuset złotych pod warunkiem, że nie jest on zębem przednim. Te można leczyć darmowo na Narodowy Fundusz Zdrowia, aczkolwiek wówczas jakość zębów może być dużo niższa niż w przypadku prywatnych wizyt.

W przypadku tych zębów przy leczeniu na NFZ pacjent dodatkowo może liczyć na lepszą jakość plomb. Może leczyć również ich próchnicę. Niestety pozostałe zęby (poza przedziałem od jedynek do trójek) leczone są już o wiele słabszym preparatem, konkretnie amalgamatem, przez co jakość jest o wiele mniejsza i ponowne zepsucie się ich po dosyć krótkim czasie od wizyty u dentysty znacznie się zwiększa. Zatem warto pomyśleć, w jaki sposób leczyć uzębienie, kiedy skierować się na leczenie prywatne, a kiedy skorzystać z darmowego leczenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz