Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rynek motoryzacyjny jest dziś niesamowicie szerokim pojęciem. Samochody towarzyszą nam na co dzień niezależnie od tego, czy wybieramy się na wakacyjny wyjazd czy też jedziemy do pracy. Korzystamy z tego środka transportu nieustannie. W momencie, gdy jesteśmy kierowcami, musimy zwracać uwagę na wiele rzeczy. Niemniej jednak na pewne czynniki często nie mamy wpływu. Mowa o nieplanowanym przestoju w trasie w związku z usterką. W takich przypadkach często przyda się pomoc drogowa.

Holowanie samochodu na autostradzie 

Zepsuty samochód to nic, co mogłoby nas budować. Niemniej jednak takie sytuacje zdarzają się na co dzień i często są niezależne od nas. Gorzej, gdy usterka dopadnie nas na autostradzie. W takim momencie często nie wiemy, jak się zachować. Co powinniśmy zrobić? Wezwać autopomoc czy próbować szukać rozwiązania na własną rękę? 

Odpowiadając na to pytanie należy stwierdzić, że zgodnie z polskimi przepisami holowanie aut na autostradzie jest zabronione. Oczywiście, istnieją pewne wyjątki. Mowa właśnie o pojazdach, które są do tego przeznaczone. Te z kolei mogą dokonać takiej czynności do najbliższego wyjazdu lub miejsca obsługi podróżnych. W związku z tym nie powinniśmy podejmować pochopnych działań. Znajdźmy odpowiednią pomoc. Autolaweta z pewnością będzie rozwiązaniem, które pomoże nam w takiej sytuacji. I nie chodzi tutaj tylko o przestrzeganie przepisów. Istotne jest też nasze bezpieczeństwo. Działania podejmowane na własną rękę mogą w skrajnych przypadkach skończyć się tragicznie. 

Holowanie samochodu na drodze ekspresowej 

Wspomnieliśmy już, że nasz samochód może odmówić posłuszeństwa w każdej chwili. Złośliwość rzeczy martwych jest jednak taka, że z reguły dzieje się to w najmniej odpowiednim miejscu. Poza autostradami, newralgiczne są również drogi ekspresowe. No dobrze, ale wiele osób w tym przypadku może nie zauważać różnicy pomiędzy tymi dwoma pojęciami. Co więcej, często w języku potocznym są one stosowane zamiennie. Jest to błąd. 

Autostrady jak i drogi ekspresowe mają co najmniej po dwa pasy. Niemniej jednak w przypadku tych drugich zdarzają się w naszym kraju wyjątki. Wjeżdżamy na nie poprzez węzły, dzięki czemu dość szybko możemy zorientować się, że mamy do czynienia z takim rodzajem trasy. W odróżnieniu od autostrad, drogi ekspresowe różnią się m.in. kolorami drogowskazów i ograniczeniami prędkości. To jednak nie wszystko. Różnice mogą polegać również na szerokości pasa ruchu, ale też samej nawierzchni. Dla przeciętnego kierowcy te różnice często są niezauważalne.

No dobrze, ale powróćmy w takim razie do tematu holowania. Czy w takim razie, pomimo stosunkowo niewielkich różnic z autostradą, możemy na drodze ekspresowej holować samochód? Tutaj pojawienie się pewne zaskoczenie. Otóż autoholowanie jest jak najbardziej możliwe. W związku z tym już na starcie mamy nieco większe pole manewru. Występują jednak pewne ograniczenia. W świetle polskiego prawa prędkość holowania nie powinna przekraczać 60 km/h. Jest to dość spore utrudnienie. Takie obostrzenia powinny skłonić nas do wyboru profesjonalnej firmy zajmującej się tego typu usługami. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na cenę i wybrać tanie holowanie tak, aby nasz portfel nie ucierpiał zbyt mocno.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz