Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Planujesz założyć własny sklep internetowy? Pamiętaj o tym, aby wybrać właściwy hosting. Podstawą sukcesu w e-commerce jest bezawaryjność działania sklepu. Jeżeli serwer będzie miał ciągłe przerwy w funkcjonowaniu, wówczas możesz stracić wielu klientów, a Twoje zyski znaczni spadną. Zdecyduj się na taki serwer, który cieszy się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Pamiętaj, że powinien działać niezawodnie przez całą dobę i przez cały rok. Nowoczesne propozycje są w stanie podołać takiemu wyzwaniu – a Twój sklep będzie przynosił zyski!

Wybierz rozwiązania, dzięki którym zwiększysz zyski!

Zastanawiasz się, w jaki sposób, odpowiedni hosting PrestaShop może przełożyć się na wzrost zysków w Twoim sklepie internetowym? Zależność pomiędzy tymi dwoma elementami jest większa, niż może się wydawać. Pierwsza kwestia – to szybkość, z jaką ładuje się strona. Kwestia druga – niezawodność działania. Przyjrzymy się im z bliska.

Jak szybkość ładowania się serwisu, przekłada się na zyski?

Strony, które wolno się wczytują, nie są lubiane przez użytkowników. Nic dziwnego – w dzisiejszym świecie czas to pieniądz. Każdy narzeka na brak czasu, nie będzie więc go marnował na oczekiwanie, aż strona się w pełni załaduje, nawet jeżeli jest to kwestia zaledwie kilku dodatkowych sekund.

  • Wolne strony to większy współczynnik odrzuceń.
  • Im dłużej trzeba czekać na to, aż strona się załaduje, tym mniej użytkowników na nią dotrze.
  • Jeżeli strona się szybko ładuje, wzbudza zaufanie internautów.
  • Serwisy, które szybko się ładują, mają szansę zająć wyższe miejsce w rankingu wyszukiwarki Google.

Podejmując decyzję o wyborze hostingu, zwróć uwagę na to, jak szybko działa serwer.

Czy niezawodność serwera ma wpływ na obroty w sklepie internetowym?

Hosting PrestaShop musi być niezawodny. Każda przerwa w działaniu serwera to realna strata. Jeżeli strona nie może się załadować, to żaden, nawet najwytrwalszy użytkownik, nie będzie w stanie dokonać zakupu. Awaria sklepu spowodowana problemami z serwerem może odbić się negatywnie na ocenie w rankingu bezpłatnych wyników wyszukiwania, zwłaszcza jeżeli takie problemy będą występowały z dużą częstotliwością. Pozostaje jeszcze kwestia wizerunkowa. Jeżeli użytkownik odbije się kilkukrotnie, to do powrotu nie zachęcą go nawet bardzo atrakcyjne ceny – zwyczajnie, straci on zaufanie do sklepu.

Wybierz hosting, który będzie w stanie obsłużyć wszystkich klientów!

Najtańsze pakiety hostingowe kuszą przeważnie właścicieli niewielkich sklepów internetowych. Ich atutem jest przystępna cena. Przeważnie mają jednak pewien haczyk – ograniczony transfer. Jakie mogą być konsekwencje? W przypadku, gdy w jednym momencie, klienci przypuszczą szturm na Twój sklep internetowy (bo na przykład umieściłeś w mediach społecznościowych informację dotyczącą super wyprzedaży), to słaby hosting zwyczajnie tego nie wytrzyma. Efekt będzie taki, że nie tylko nie zarobisz na akcji promocyjnej, lecz stracisz zaufanie w oczach klientów, którzy przez źle działający serwer, nie będą w stanie nawet zapoznać się z ofertą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz