Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dla wielu osób, które nie są zorientowane w temacie obrotu nieruchomościami agencja czy też biuro nieruchomości może kojarzyć się jedynie z firmą umożliwiającą szybsze znalezienie odpowiedniej oferty kupna lub sprzedaży. Z tego względu wiele osób świadomie rezygnuje z usług profesjonalnych biur nieruchomości uważając, że w dobie wysokorozwiniętej technologii sami są w stanie szybko znaleźć odpowiednie lokum czy też osobę zainteresowaną zakupem ich nieruchomości. Teoretycznie jest to możliwe, gdyż wystarczy skorzystać z internetu wpisując w wyszukiwarce odpowiednią frazę jak na przykład nieruchomości konin, aby oczom naszym ukazała się szeroka gama ofert kupna lub sprzedaży różnego rodzaju nieruchomości na rynku lokalnym. Można w ten sposób zaoferować klientowi konkurencyjną cenę lub też kupić mieszkanie o kilka tysięcy taniej. Jednakże dokładniejsze przeanalizowanie sytuacji pozwala dostrzec więcej w ofertach biur nieruchomości.

Po pierwsze, odpowiednio wyszkolony i przygotowany agent nieruchomości posiada nie tylko wiedzę na temat lokalnego rynku wtórnego lecz zna również okolicę, a czasem i mieszkańców danej dzielnicy co pozwala w lepszym stopniu dopasować danego klienta do odpowiedniej okolicy i społeczności. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które kupują mieszkanie dla siebie zakładając, że będą w nim szczęśliwie mieszkać przez wiele lat.

Agent nieruchomości zna również rynek, a co za tym idzie ceny mieszkań czy działek w konkretnych lokalizacjach. Kierując się zatem wiedzą i intuicją agenta można uniknąć niepotrzebnych strat, gdyż nie skusimy się na różnego rodzaju okazje na pozór wyglądające uczciwie i korzystnie. Dochodzą do tego również kwestie formalno-prawne, w które możemy zostać uwikłani chcąc nabyć nieruchomość lub, które mogą wyjść już po zakupie nieruchomości. Stracony czas i koszty związane z załatwianiem różnego rodzaju formalności mogą znacząco przekraczać prowizję jaką zapłacilibyśmy pośrednikowi kierującemu naszą transakcją.

Jeszcze innym aspektem jest fakt, iż agent nieruchomości może w pełni zająć się sprawą kupna lub sprzedaży nieruchomości co pozwala zaoszczędzić sporo czasu skupiając się na sprawach zawodowych lub rodzinnych. Istnieją branże, w których skorzystanie z pomocy specjalisty jest naturalne i często nieodzowne, lecz pośrednictwo w transakcji lokalem mieszkaniowym lub działką nie należy jeszcze do tej grupy dlatego ważne jest, aby odpowiednio przedstawić ten zakres usług w celu zwiększenia świadomości klientów w tej intensywnie rozwijającej się branży.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz