Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tylko firmy z wieloletnim doświadczeniem podejmują się każdego typu prac – trzeba pamiętać że remonty mieszkań to prace ogólnobudowlane, a nie tylko wykończeniówka. W Szczecinie to także adaptacja poddaszy, usługi hydrauliczne, usługi związane z instalacjami elektrycznymi i fotowoltaicznymi, montaże i wymiany kuchenek gazowych a także modernizacje instalacji gazowych. Część oferty doświadczonej firmy oferującej remonty mieszkań należy do branżowego standardu, a więc proponuje także malowanie, prace z płytami gipsowo-kartonowymi (zabudowy, sufity podwieszane, ścianki działowe, poddasza, podwójne sufity i nietypowe zabudowy), a także montaż paneli, układanie wykładzin, montaż parapetów, montaż drzwi i ościeży.

Skoro skala nie ma znaczenia…

Przebudowy i modernizacje w ramach remontów mieszkań wymagają kompleksowego podejścia. Jak je rozpoznać? Dzięki internetowi można sprawdzić jak wyglądały zlecenia w minionym roku, albo – kto mógłby firmę zarekomendować. Obok drobnych inwestorów, z usług profesjonalistów korzystają biura i zakłady przemysłowe. Można zakładać, że jeśli firma, której chcemy powierzyć w Szczecinie remont mieszkania poradziła sobie ze zleceniem modernizacji kilku pomieszczeń w drukarni, albo hotelu tak, że zasłużyła na rekomendację, to na pewno poradzi sobie z przebudową naszego lokum.

Front robót a prace poboczne

Remonty mieszkań to zagadnienie o niezwykle szerokiej skali – z różnych powodów, wśród których ekonomiczne nie są najważniejsze. Trzeba na przykład zwrócić uwagę, że w przypadku większości nieruchomości drobnych napraw nie przeprowadza się na bieżąco. Niektóre usterki nie są uciążliwe i zazwyczaj takie drobiazgi jak obluzowane płytki w pod lodówką kuchni, czy odstająca tapeta w kącie przedpokoju są odkładane na lepsze czasy. Kiedy zaś wspomniane „lepsze czasy” nadejdą, usterek zdąży się już tyle nawarstwić, że wszystkie zostają załatwione przy pomocy jednego, solidnego frontu robót. Remonty mieszkań Szczecin mają więc zazwyczaj swoje konkretne założenia i cele, jednak przy okazji zatrudniona ekipa załatwia mnóstwo drobnych spraw pobocznych. Przykładem może być wymiana wanny i umywalki. Przy okazji takiej operacji można wymienić armaturę, odnowić tynki albo zamienić je na tynki dekoracyjne, wymienić płytki, czy odnowić posadzkę.

Doświadczenie a uprawnienia

Warto pamiętać, że fachowiec od remontu mieszkania poza doświadczeniem powinien posiadać stosowne uprawnienia do prac specjalistycznych. Przykładem takich prac może być skuwanie posadzek i ścian, kucie stropów, wyburzanie ścian, czy kucie fundamentów. Tego typu operacje, regularnie dokonywane przy okazji remontu mieszkań są w świetle przepisów zmianami konstrukcji budynku i jako takie, muszą być prowadzone przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami, pod okiem specjalisty i w konsultacji z architektem, albo inżynierem budownictwa.

Niby drobiazg ale…

Zdarza się, że wyburzenie ściany to jedyna możliwość rearanżacji wnętrz, wymaga ona jednak określenia typu ściany, projektu przebudowy zgodne z klasyfikacją w prawie budowlanych i urzędowego pozwolenia na przeprowadzenie. Dokument składany w stosownym urzędzie jako podanie musi zawierać projekt podciągu i obliczenia konstrukcyjne. Natomiast same prace wyburzeniowe muszą przebiegać w zgodzie z przepisami oraz warunkami technicznymi wyznaczonymi dla konkretnych typów budynków, a uwzględniającymi ich usytuowanie. I w tym momencie firma, która przeprowadza remonty mieszkań powinna z góry wiedzieć o przytoczonych wymogach, a w większości wypadków zadeklarować, że spełni wszystkie wymogi bez angażowania czasu i nerwów inwestora. Profesjonaliści działają szybko i bezpiecznie, mają do tego odpowiednie przygotowanie i potrzebne narzędzia, a naprawdę wszechstronne firmy oferują obok zabezpieczenia obszaru prac również sprzątanie oraz wywóz i utylizację gruzu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz