Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Coraz szersze grono społeczeństwa zastanawia się czy mądrym jest kupić zestaw solarny na działkę. Systemy fotowoltaiczne cieszą się w ostatnim okresie dużą popularnością. Nic nadzwyczajnego, gdyż stanowią ciekawą alternatywę dla standardowych źródeł energii, jaka może okazać się rozwiązaniem nie tylko bardziej ekologicznym, ale i oszczędnym.

Czym jest zestaw solarny na działkę?
Na zestaw solarny na działkę składa się panel słoneczny, akumulator ale też przetwornica napięcia. Jest on w stanie wygenerować napięcie 12V i napięcie przemienne 230V (czyli takie samo co w gniazdkach elektrycznych). Zestaw solarny na działkę można zainstalować własnymi siłami. Jego moduły musimy ustawić w kierunku południowym, z kątem nachylenia ok. 35 stopni. Funkcjonowanie zestawu opiera się na przekształcaniu promieni słonecznych w energię elektryczną.

Co musimy wiedzieć o panelach słonecznych?
Aby zapewnić sobie niezależność energetyczną, dużo osób decyduje się nabyć zestaw solarny na działkę. Tego typu wyjście jest po pierwsze korzystne dla środowiska, a po drugie oszczędne. Trzeba jednak pamiętać, żeby odpowiednio dopasować panel słoneczny, co wiąże się z oszacowaniem pełnego zapotrzebowania na energię elektryczną. Najlepiej dokonać tego mnożąc moc nominalną urządzeń, jakie będą użytkowane oraz ich dobowy czas pracy. Ponieważ fotowoltaika pracuje najwydajniej w sezonie od marca do października, panele na działkę najlepiej sprawdza się w przypadku domków letniskowych. Zimą, z uwagi na ograniczoną ilość światła słonecznego, obowiązkowe może być dodatkowe źródło zasilania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz