Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Niezależnie od Twojego wieku utrata zębów może mieć bezpośredni wpływ na komfort życia i pewność siebie. Jedzenie poza domem, spotkania towarzyskie czy zwykłe uśmiechanie się mogą stać się powodem do zakłopotania, a nie radości. Jakie rozwiązania oferuje współczesna stomatologia?

Nowoczesne rozwiązania protezy zębowe

Praktyka noszenia sztucznych zębów nie jest niczym nowym. W rzeczywistości już pierwsi Europejczycy i Egipcjanie używali prymitywnych wersji dzisiejszych protez dentystycznych. Czasy się zmieniły, a wraz z nimi praktyki stomatologiczne. Badania naukowe doprowadziły do opracowania estetycznych, funkcjonalnych i wygodnych protez.

Czym są protezy zębowe?

Protezy zębowe to uzupełnienia protetyczne wykonywane w celu zastąpienia brakujących zębów. W przeciwieństwie do mostów i implantów stomatologicznych, które są na stałe połączone z kością, protezy są mocowane do konstrukcji nośnej. Dzięki temu można je wyjmować, co ułatwia ich czyszczenie i pielęgnację.

Rodzaje protez stomatologicznych

Istnieją różne rodzaje protez zębowych:

  • Protezy całkowite są przeznaczone dla pacjentów, którzy utracili wszystkie zęby w jednym lub obu łukach zębowych. Przyzwyczajenie się do nich wymaga pewnego czasu, ponieważ ich dopasowanie zależy od wielu czynników, takich jak mięśnie jamy ustnej, funkcjonowanie ślinianek, budowa kości i praca języka.
  • Protezy ruchome lub częściowe stosuje się w celu uzupełnienia ubytków, gdy brakuje tylko kilku zębów. Protezy te są mocowane do naturalnych zębów za pomocą metalowych łączników. Protezy częściowe pomagają w utrzymaniu prawidłowego ustawienia zębów, zapobiegając zmianom kształtu zgryzu. Pomagają one również przeciwdziałać dalszej utracie zębów i występowaniu innych chorób przyzębia.

Zalety protez zębowych

Oprócz oczywistych walorów estetycznych protezy kosmetyczne przynoszą również szereg korzyści z ortodontycznego punktu widzenia. Specjaliści w Dentacity pomogą dobrać odpowiednią protezę, dopasowaną do potrzeb i indywidualnych predyspozycji pacjenta. Protetyka i stomatologia (Praga Południe) sprawią, że Twój uśmiech będzie olśniewał.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz