Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nie trzeba mieć dużo miejsca w łazience i ponosić wysokich kosztów za odgrzewanie wody użytkowej. Wszystko dzięki przepływowym podgrzewaczom wody. Dowiedz się więcej na ich temat!

Przepływowe podgrzewacze wody to świetne rozwiązanie w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci miejskiej ani przyłącza gazowego, dzięki któremu – np. za pomocą kotła kondensacyjnego – można byłoby uzyskać c.w.u. Zdarza się tak np. w starych kamienicach, altankach lub domkach jednorodzinnych. Wtedy z pomocą przychodzi instalacja elektryczna. Poznaj wygodny i ekonomiczny sposób na podgrzewanie wody!

Przepływowe podgrzewacze wody – jak to działa?

Elektryczne podgrzewacze wody kojarzą się zazwyczaj z ogrzewaczami pojemnościowymi. Określane są popularnie bojlerami i mają formę zbiorników, często podłączanych bezpośrednio wtyczką do prądu. Woda w nich przechowywana ma zawsze ustaloną, określoną przez nas temperaturę, co sprawia, że jest podgrzewana nawet w momencie gdy z niej nie skorzystamy. Nie jest to ekologiczne rozwiązanie. Co więcej, woda dodatkowo schładza się będąc w rurach przez co odkręcając kran trzeba na nią czekać. Inaczej jest w przypadku elektrycznych podgrzewaczy przepływowych.

Ogrzewacze przepływowe montuje się blisko punktu poboru wody dzięki czemu czas oczekiwania na ciepłą wodę jest minimalny. Ponadto, woda nie traci ciepła płynąc w rurach – to sprawia, że zużycie energii elektrycznej na jej ogrzanie maleje. Podgrzewacz przepływowy pracuje tylko w momencie, w którym odkręcamy kran. Przestaje działać gdy go zakręcamy. Podgrzewa dokładnie taką ilość wody jaką zużyjemy!

Dodatkowe oszczędności generuje montaż ogrzewaczy o różnych mocach w kilku punktach poboru wody. Jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż montaż jednego ogrzewacza. To urządzenia o wysokiej sprawności. Dla przykładu, podgrzewacz podumywalkowy o mocy 9 czy 11 kW może z powodzeniem podgrzać wodę w dwóch punktach jednocześnie, np. umywalce i pod prysznicem. Więcej informacji o elektrycznych przepływowych podgrzewaczach wody znajdziesz na https://dafi.pl/przeplywowe-podgrzewacze-wody-dafi.

Nic dziwnego, że te urządzenia cieszą się dużą popularnością w Europie. Mają wysoką sprawność, niską cenę i długą żywotność, ponieważ do ich produkcji stosuje się materiały z tworzyw sztucznych, które nie korodują jak metal.

Podgrzewacze przepływowe i fotowoltaika

Dzięki przepływowym podgrzewaczom wody możemy dostarczyć ciepłą wodę do każdego miejsca poboru wody w obrębie instalacji wodnej. To rozwiązanie przyjazne dla środowiska, komfortowe w użytkowaniu i korzystne finansowo – zwłaszcza, gdy połączymy je z działaniem paneli fotowoltaicznych. Wówczas możemy w optymalny sposób wykorzystać energię elektryczną pozyskaną ze słońca, dzięki czemu nadwyżka energii nie przepadnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz