Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Japońska asceza i zamiłowanie do ograniczania niepotrzebnych zbytków zachwyciło Europejczyków. Z tego powodu też chętnie wybierają styl minimalistyczny, aby ograniczyć liczbę nadprogramowych przedmiotów w swoim wnętrzu i doprowadzić do harmonii. Niezależnie od tego, w jakiej estetyce chcesz stworzyć swój przytulny kącik, możesz osiągnąć minimalizm. Jak do niego doprowadzić?

Styl minimalistyczny – wnętrza

Utylitaryzm, ograniczenie nadmiaru oraz harmonia to główne zasady minimalizmu. Naczelna dewiza mówi: „mniej znaczy więcej”. Zrezygnuj więc z dodatków, akcesoriów oraz innych przedmiotów, bez których twoje życie nie ulegnie zmianie. Skoncentruj się na tym, co jest niezbędne.

Chłodna kolorystyka, a szczególnie klasyczne biel, szarość i czerń, goszczą w wystroju nie tylko na ścianach czy podłodze, lecz także w oprawie mebli. Liczbę obiektów zmniejsz do tej koniecznej. Zyska dzięki temu przestrzeń pomieszczeń, która powiększy się sama poprzez takie ułożenie oraz twoja psychika, która samoczynnie poczuje się lepiej, zwiększy koncentrację oraz pozytywnie wpłynie na komfort twojego wypoczynku, a nawet snu.

Styl minimalistyczny – mieszkanie

W minimalistycznej wersji wnętrze może być zadbane, przytulne i oswojone. W zależności od tego, jak spore jest twoje mieszkanie czy dom, rozważ, w których pomieszczeniach możesz sobie pozwolić na dodatkowe wyposażenie. Zainwestuj w nocną szafkę koło łóżka lub w ogóle z niej zrezygnuj. Kup komplet krzeseł albo przygotuj tylko tyle, ilu mieszkańców ma dom, a resztę schowaj w podręczne miejsce. Sprawdź, w jakim otoczeniu będziesz się czuć najlepiej. Wybór należy do ciebie.

Aby jednak nie przesadzić z minimalizmem, który przeistoczy się w surowe i nieprzychylne wnętrze, zostaw kilka drobiazgów przypominającym ci o tym, że to twój dom i ulubione miejsce. Lubisz spać na poduszce? Nie odmawiaj sobie jej. Chcesz mieć blisko siebie ważne ci osoby? Przygotuj ramki ze zdjęciami w formie galerii. A może kochasz zapach kwiatów? Kup subtelne doniczki lub wazony.

Tekst powstał we współpracy z: https://jarstol.eu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz