Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ręcznie robione świece z wosku pszczelego przeżywają obecnie olbrzymi wzrost popularności. Przyczynami tego jest, z jednej strony, moda na produkty naturalne i prozdrowotne. A po drugie olbrzymi boom na produkty ręcznie robione, czyli tak zwane rękodzieło.

Najważniejszą cechą naturalnych świec woskowych, godną szczególnego podkreślenia i w głównej mierze odpowiadają za rosnącą popularność takich świec, jest to, że – w odróżnieniu od najbardziej rozpowszechnionych świec parafinowych – są nie tylko nieszkodliwe dla naszego zdrowia, ale mają nawet pozytywny wpływ na ludzki organizm. Najbardziej spotykane świece z parafiny mają udowodnioną szkodliwość dla naszego zdrowia. Parafina jest pochodną ropy naftowej, a w trakcie ich spalania uwalniane są w pomieszczeniu substancje toksyczne i rakotwórcze. Świece z parafiny nie są więc zalecane z punktu widzenia naszego zdrowia. W odróżnieniu od nich, świece z wosku pszczelego są produktem naturalnym i nawet pozytywnie wpływającym na nasze zdrowie.

Czym jest wosk pszczeli?

Wosk pszczeli to wydzielina gruczołów woskowych pszczół. Wosk jest używany przez pszczoły głównie do budowania plastrów. Wosk pszczeli używany jest przez człowieka w różnych gałęziach przemysłu. Jest stosowany, między innymi do produkcji świec woskowych, figur woskowych, węzy pszczelej, kosmetyków, leków, do renowacji mebli, broni, siodeł jeździeckich, rzemieni i produktów z naturalnej skóry.

Ręcznie robione świece z naturalnego wosku pszczelego

Naturalne i ręcznie robione świece woskowe są nie tylko piękne, występują w wielu formach i kształtach i jak wszystkie produkty handmade są wytworzone z wielkim pietyzmem i miłością. Ale przede wszystkim mają pozytywne działanie na nasze zdrowie i samopoczucie. Świece woskowe, między innymi, oczyszczają i jonizują powietrze, a tym samym wpływają dobroczynnie na osoby chore na alergie, choroby układu oddechowego, a także na wszystkie inne. Ich naturalny płomień i niezwykły zapach, który jest połączeniem propolisu i miodu, działają uspokajająco i pomagają w walce ze stresem. Inną zaletą tych świec jest to, że mają zdolność do neutralizacji promieniowania elektromagnetycznego, które emityją powszechne w naszych domach urządzenia elektryczne.

Zobacz świece z wosku pszczelego oraz wszystkie inne świece ręcznie robione w serwisie ArtWitryna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz