Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Łazienka oraz kuchnia to miejsca, które raczej nie kojarzą się od razu z zastosowaniem tapet ściennych. Dzisiaj jednak na rynku znajduje się całkiem sporo rozmaitych produktów stworzonych wyposażeniu i dekorowaniu takich szczególnych wnętrz, jak kuchnia czy łazienka. Technologia produkcyjna i zastosowanie coraz nowocześniejszych surowców w produkcji współczesnych tapet sprawia, że świetnie sprawdzają się one nawet w tak trudnych warunkach jak gotowanie przemysłowe. W kuchniach profesjonalnych lokali gastronomicznych cały czas panują bardzo wysokie temperatury i wilgotność powietrza, a para wodna z ogromnymi dodatkami tłuszczu niejednokrotnie potrafi godzinami krążyć po kuchni.

Tapeta na ścianę do kuchni i restauracji – co ją wyróżnia?

Teoretycznie jeszcze kilkanaście lat temu żadna tapeta na ścianę nie byłaby w stanie wytrzymać zbyt długo po ułożeniu na restauracyjnej czy kuchennej ścianie. Dzisiaj na szczęście dostępne są modele, które nie tylko zachowują wysoką odporność na plamy i zmywanie, ale także świetnie utrzymują się na nierównych lub przetłuszczonych powierzchniach. To czyni je idealnym wyborem do wnętrz o przeznaczeniu komercyjnym lub usługowym, gdzie bardzo ważne jest utrzymanie ścian przez wiele lat w możliwie jak najlepszej kondycji, bez ponoszenia zbędnych wydatków na konserwację, czyszczenie czy odnawianie. Dla biznesu i prowadzonej działalności gospodarczej – takiej jak restauracja albo klub czy pub – koszty związane z koniecznością odmalowania pomieszczeń albo ponownego ułożenia tapety to nie tylko wydatki na sam materiał i wykonawstwo, ale również koszty wynikające z konieczności zamknięcia części lub całości firmy na jakiś czas.

Jak prawidłowo układać tapety ścienne

Oczywiście na odnawianie wpływ ma nie tylko jakość wybranych tapet, ale również sposób przygotowania powierzchni pod taki montaż – wyczyszczenie i zagruntowanie ścian, ich odkurzenie i bezwzględne odtłuszczenie to kroki, które obowiązkowo muszą poprzedzić przyklejanie tapety na ścianę. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, nie ograniczać się i zatrudnić do tego celu profesjonalistów. Chociaż ułożenie tapety może wydawać się prostym zadaniem – to staje się ono coraz bardziej skomplikowane, im więcej kątów i wnęk należy uwzględnić w swoim planie. Jeśli dodatkowo w danym pomieszczeniu ma znajdować się kuchnia lub sala jadalna – najmniejsze nawet niedociągnięcie może poskutkować niemal natychmiastowym odklejeniem lub rozwarstwieniem się tekstury tapety. Oszczędzanie w tym względzie nie opłaca się w najmniejszym stopniu i może słono kosztować.

Ulubione tapety na ścianę do restauracji lub kuchni

W kuchniach oraz restauracjach na całym świecie, bardzo dba się o wystrój oraz o najmniejsze dekoracyjne szczegóły. Szczególnie dobrze sprawdzają się w takich miejscach naturalne surowce i materiały jak drewno, ale jeśli wnętrze jest wykonane np. w stylu industrialnym, to wskazane może być sięgnięcie po inne surowe materiały jak metal albo beton. Na szczęście współcześnie tapeta na ścianę może imitować dosłownie każdy materiał na świecie – zarówno swoim wzornictwem, kolorystyką jak i teksturą. Można więc z powodzeniem zdecydować się na użycie tapety imitującej np. korek zamiast przyklejanie na całej ścianie korka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz