Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nie powiem Pani jaki to jest dokładnie procent ponieważ nie prowadzimy takich statystyk, a gdybyśmy prowadzili, to też bym tych danych nie mógł podać, bo to by były informacje poufne. Ale mogę Pani powiedzieć, że wśród klientów wypożyczających maszyny, albo wynajmujących je razem z operatorami, są firmy sprzątające i ten procent, jeśli chodzi o duże miasta – sukcesywnie rośnie”. Tłumacząc tę wypowiedź konsultanta na bardziej zrozumiały język otrzymamy postać „Tak, Twoja konkurencja nie śpi i docenia urządzenia do czyszczenia suchym lodem”.

Urządzenia do czyszczenia suchym lodem – historia i ewolucja

Pierwsze komercyjne użycie suchego lodu miało miejsce w 1925 roku w USA – zestalony CO2 został wykorzystany do produkcji gaśnic. W tym samym roku uruchomiono w Stanach fabrykę produkującą suchy lód dla linii kolejowych do zastosowania przy chłodzeniu wagonów. Od tamtego czasu technologia poszła znacznie do przodu, na polskim rynku urządzenia do czyszczenia suchym lodem weszły do standardów sprzątania przemysłowego około dwudziestu lat temu. Potem znalazły zastosowanie również w innych dziedzinach, przede wszystkim w zakładach przetwórstwa spożywczego, hotelarstwie i gastronomii i w obiektach sportowych. Jak można przewidywać, na tym się nie skończy, ponieważ ostatni alarm epidemiczny wywołany koronawirusem poskutkował między innymi zaostrzeniem reżimów sanitarnych.

Urządzenia do czyszczenia suchym lodem – skala zastosowania

Urządzenia do czyszczenia suchym lodem dobiera się w zależności od rodzaju i przewidywanego zakresu prac. Jak wspomnieliśmy, urządzenia do czyszczenia suchym lodem nie są polskim rynku usług nowością, dlatego z wszelkimi pytaniami warto zwrócić się do jakiejś firmy z doświadczeniem, czyli działającej w branży od więcej niż powiedzmy pięciu lat, współpracującej z markowymi (i renomowanymi) dostawcami sprzętu. Znajomość samych maszyn to nie wszystko, liczy się znajomość sprzętu różnych producentów, wiedza o na temat ewolucji technologicznej i umiejętność doradzenia optymalnego rozwiązania do przedstawionych przez Klienta potrzeb. W końcu inaczej sprząta się hotelowe piwnice, inaczej czyści baseny w miejskim domu sportu, a jeszcze inaczej cmentarne pomniki.

Urządzenia do czyszczenia suchym lodem – które będą najlepsze?

No cóż, optymalne rozwiązanie to takie, które będzie wydajne, niezawodne i pozwoli na konkurencyjną oszczędność czasu. Postęp technologiczny doprowadził do sytuacji, w której producenci stawiają na rozwiązania odmienne niż u konkurencji – to dlatego firma w której będziemy zasięgać informacji powinna umieć przedstawić różne warianty zastosowania maszyn różnych marek. Gdy w grę wchodzi kupno sprzętu, a nie tylko jego wynajem, maszyna do czyszczenia suchym lodem powinna być przygotowana do wieloletniego i jednocześnie bezawaryjnego działania.

Urządzenia do czyszczenia suchym lodem – rzetelność prezentacji

Kolejna sprawa to demonstracja działania, dodajmy – demonstracja odpowiedzialna. Podczas prezentacji urządzenia do czyszczenia suchym lodem dobrze jest usłyszeć nie tylko o tym, jakie to świetne rozwiązanie i jak ładnie czyści. Pokaz powinien nawiązywać do przepisów BHP i ostrożności w postępowaniu ze sprzętem. W przypadku gdy w grę wchodzi kupno na potrzeby sprzątania przemysłowego, opcją świadczącą o profesjonalizmie będzie propozycja testów sprzętu „na zakładzie”, w ten sposób można wybrać sprzęt idealny do potrzeb.

Urządzenia do czyszczenia suchym lodem – uczciwość oferty

Szkolenia pracowników z obsługi urządzenia do czyszczenia suchym lodem to kolejny atut każdej firmy oferującej ich sprzedaż i wynajem. Oferta sprzętu wykorzystującego granulat zestalonego CO2 jest naprawdę duża, każdy dystrybutor maszyn stara się sprawić wrażenie przyjazności dla klienta. Bez szkoleń nie jest to łatwe, a tym co dodatkowo przemawia na korzyść danego sprzedawcy jest fachowe doradztwo, deklarowane jako przysługujące już po zakupie sprzętu. Nie może być przecież tak, że nabywamy dla swojej firmy urządzenia do czyszczenia suchym lodem, a po sfinalizowaniu transakcji dystrybutor sprzętu przestaje się nami interesować – profesjonalny dostawca technologii lodem nie pozwoli, żeby klient uczył się na własnych błędach! A konkurencyjność cenowa? Na tle powyższych rozważań wydaje się być czymś oczywistym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz