Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Coraz większą popularnością cieszą się sprężarki (kompresory) na place budowy i do warsztatów samochodowych. Są to urządzenia, które wykorzystywane są obecnie powszechnie. Coraz trudniej wyobrazić sobie bez nich zarówno budowę, jak i warsztat samochodowy. Mówiąc o nich, warto wskazać, że dostępne są ich dwa podstawowe rodzaje. Chodzi o kompresory olejowe oraz modele bezolejowe. Zanim zdecydujesz, jaki wybrać, warto poznać je bliżej, analizując ich zalety i wady.

Na czym polega działanie kompresora olejowego?

Już sama nazwa wskazuje, że w tym przypadku mamy do czynienia z wtryskiem oleju. Bez niego proces sprężania w ogóle nie będzie mógł zachodzić. Olej wypełnia wolne przestrzenie, jest niezbędny także do tego, aby wszystkie elementy tłoczne były w dobrym stanie. Chroni przed zatarciem (dokładnie tak samo, jak olej w silniku samochodowym). Zalety kompresora olejowego

Sprężarki (kompresory) na place budowy i do warsztatów samochodowych olejowe charakteryzują się naprawdę duża żywotnością. To właśnie olej sprawia, że są dużo bardziej wytrzymałe, a jednocześnie trwałe. Dzięki obecności substancji smarującej mogą pracować w trybie ciągłym, co bardzo często ma ogromne znaczenie. Do tego są one wyposażone w bardzo duże zbiorniki, co pozwala na magazynowanie naprawdę dużej ilości gazu.

Jakie zalety ma kompresor bezolejowy?

Nietrudno się domyśleć, że w tym przypadku nie mamy oleju. Oznacza to, że takie kompresory wykonane są z materiałów, w przypadku których smarowanie nie jest potrzebne. Decydując się na taki model, musisz jednak pamiętać, aby regularnie kontrolować czystość urządzenia. Sprężarki (kompresory) na place budowy i do warsztatów samochodowych bezolejowe charakteryzują się łatwością obsługi. To właśnie takie modele powinny zwrócić Twoją uwagę, jeśli szukasz kompresora odpowiedniego do warunków domowych. Powietrze jest zawsze naprawdę czyste, nie będzie zawierało nawet śladowych ilości oleju. To właśnie dlatego urządzenia te znalazły zastosowanie w niektórych gałęziach przemysłu, w których wykorzystywany gaz musi być idealnie czysty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz