Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wybór odpowiedniej wykładziny to sprawa, której nie należy bagatelizować; ten element ma ogromny wpływ na to, jak będzie prezentowała się nasza przestrzeń. Urządzając prywatne mieszkanie, bardzo dużo energii poświęcamy na to, żeby każdy element ze sobą współgrał. Podobnymi zasadami kierują się osoby odpowiedzialne za urządzanie obiektów – starają się dobrać takie wykładziny, żeby całość prezentowała się w modny i nowoczesny sposób. Dobierając wyposażenie do obiektów komercyjnych musimy wziąć sobie do serca kilka istotnych spraw i podejść do nich szczególnie poważnie.

Różnice między wykładzinami dywanowymi do biura, do sal konferencyjnych i do hoteli?

Nasze działania dobrze będzie rozpocząć od podstawowego kroku – określenia, jakie warunki na co dzień panują w pomieszczeniu, które aranżujemy. Jakie jest natężenie ruchu? Jakie czynniki szczególnie mocno zagrażają nawierzchni? Czy powinna mieć ona jakieś szczególne cechy, aby spełnić oczekiwania klientów/pracowników? To tylko część spraw, które warto wziąć pod uwagę. Kategoria “wykładzin obiektowych” jest bardzo pojemna i zawierają się w niej wyroby o bardzo różnych parametrach.

1. Wykładzina przeznaczona do biura

Wśród wykładzin dywanowych biurowych przeważnie znajdziemy produkty o raczej neutralnej kolorystyce. Wynika to z faktu, że zbyt odważne kolory i desenie mogą zaburzyć harmonijny wystrój i negatywnie wpłynąć na koncentrację pracowników. Nie jest to jednak uniwersalna zasada. Coraz częściej w nowoczesnych biurach spotkamy się z żywymi barwami. Dość duże znaczenie ma tutaj również odporność wykładziny na zabrudzenia. Bardzo popularnym wyborem są wykładziny o igłowanej i pętelkowej strukturze. Mają dość zwartą strukturę, uniemożliwiającą przedostanie się brudu do wnętrza włókien. Niebagatelne znaczenie ma też funkcjonalność tego rozwiązania. Taka wykładzina nie ma zbyt długiego włosia, co sprawia, że fotelom jest łatwiej się przemieszczać.

2. Wykładziny dywanowe hotelowe i do sal konferencyjnych

W hotelach, oprócz funkcjonalności, duże znaczenie ma też estetyka wyposażenia. Idealne byłoby, gdyby wnętrza prezentowały się schludnie i elegancko. W miejscach o podwyższonym standardzie głównym celem jest nadanie pomieszczeniom luksusowego charakteru. Wykładziny dywanowe to prosty sposób na zwiększenie prestiżu miejsca . Aranżując hotele należy pamiętać o tym, że nawierzchnie przy recepcji oraz w korytarzach nie powinny utrudniać jazdy walizek. Jednocześnie te w hallach powinny być na tyle grube, aby tłumić kroki gości; jeśli o to nie zadbamy, możemy dostawać skargi związane z hałasem. Dobre wygłuszenie jest istotne również przy wyborze rozwiązań do sal konferencyjnych.

W apartamentach z kolei można pokusić się o wykładziny o wyższej gramaturze. Tą drogą uda się nam nadać przestrzeni prestiżowego charakteru. Każdą z tych opcji można znaleźć m.in. w BR Wykładziny.

3. Przemysłowe wykładziny dywanowe

Wariant przemysłowy doskonale sprawdzi się w warsztatach, magazynach, zakładach produkcyjnych, halach i garażach. Takie miejsca to bardzo wymagające środowisko, bo nie trudno tam o zabrudzenia. Na wyposażenie działają wysokie/niskie temperatury; dodatkowo mogą pojawić się tu zabrudzenia chemikaliami. Taka nawierzchnia powinna być odporna na odkształcenia oraz nie sprawiać problemu z czyszczeniem. Warto w tym miejscu wspomnieć również o antypoślizgowości nawierzchni, bo sprzyja ona przestrzeganiu zasad bhp. Aby zwiększyć bezpieczeństwo swoich klientów, producenci oferują również rozwiązania z atestami na łatwopalność.

Co lepiej wybrać – wykładzinę dywanową w płytkach czy w rolkach?

Każdy z tych wariantów ma swoje zalety i wady. Wykładzina dywanowa w rolce pozwala uzyskać efekt idealnie gładkiej przestrzeni Taka opcja dobrze prezentuje się zwłaszcza w dużych przestrzeniach. Jeśli chodzi o wady, to wiążą się one bezpośrednio z zabrudzeniami wykładziny. W sytuacji, w której plamy nie będzie się dało wywabić, konieczna stanie się wymiana całej nawierzchni. Wykładzina dywanowa w płytkach nie pozwoli nam osiągnąć efektu idealnie jednolitej nawierzchni, ale dzięki niej da się kreować różnorodne geometryczne wzory. To opcja, która przypadnie do gustu ludziom traktujących priorytetowo atrakcyjny wygląd oraz ekonomiczne rozwiązania. Jeśli któraś z płytek się zabrudzi, wystarczy ją wyrzucić, a w jej miejsce wstawić nowy element.

Kupno wykładziny obiektowej zawsze powinno być poprzedzone dokładną analizą konkretnej przestrzeni. Taki zakup może być dość kosztowny, zwłaszcza jeśli poszukujemy rozwiązania do dużego obiektu. Jeśli samodzielnie przeprowadzony research nie okaże się wystarczający, udajmy się do profesjonalnego sklepu i skorzystajmy z doradztwa wykwalifikowanej osoby.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz