Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wiele osób niepełnosprawnych pomimo różnych dysfunkcji nadal pragnie aktywnie uczestniczyć w żuciu społeczny i zawodowym. Nierzadko jest to niemożliwe z powodu barier architektonicznych i komunikacyjnych. Coraz częściej spotykamy rampy, podjazdy, windy dla osób niepełnosprawnych niwelujące bariery w postaci schodów, wysokich krawężników itp. A co z ograniczeniami komunikacyjnymi? Tutaj także daje o sobie znać rozwój nowoczesnych technologii i zmiana świadomości społecznej. Pojawiają się autobusy przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózkach. Jednak to nie zawsze gwarantuje możliwości dotarcia do miejsca pracy osobie na wózku. Dlatego bardzo wiele osób niepełnosprawnych decyduje się na zakup własnego samochodu i przystosowuje go do swoich potrzeb. Tak aby możliwe było samodzielne prowadzenie go pomimo niepełnosprawności.

Gdzie zatem wykonać adaptację auta?

Praktycznie w każdym większym mieście znajduje się warsztat, w którym możemy zamontować zrobioną przez ślusarza, lub odkupioną na OLX dźwignię RGH. Pośród kilku wiodących producentów urządzeń umożliwiających prowadzenie samochodu osobom z porażeniem kończyn dolnych lub po amputacjach na czoło wysuwa się firma Veigel. Dźwignie ręczny gaz-hamulec tego producenta dostępne są w Europie, Azji, Australii oraz w Ameryce Północnej. Łatwo więc wysunąć wniosek, że oferowane przez firmę Veigel urządzenia sprawdzają się i są cenione niemalże na całym świecie. W polce wyłącznym przedstawicielem firmy Veigel jest Marach Krzysztof Marach z Bydgoszczy. Warsztat oferuje nie tylko opcję montażu urządzeń RGH ale także wind, foteli obrotowych czy gałek multifunkcyjnych na kierownicę. Prowadzi on także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oprzyrządowania dla osób niepełnosprawnych marki Veigel.

Jakie korzyści daje przystosowanie samochodu u przedstawiciela Veigel?

Przede wszystkim zyskujemy pewność, że zamontowane urządzenie jest sprawdzone, posiada certyfikat oraz gwarancję bezpieczeństwa. W końcu jesteśmy uczestnikami ruchu i od nas zależy życie innych jego uczestników. W prawdzie w Polsce nie ma przepisów precyzujących adaptację pojazdów do potrzeb osób niepełnosprawnych jednak oszczędność w kwestii bezpieczeństwa lub montaż urządzenia nieznanego pochodzenia może narazić kierującego a także jego bliskich na utratę zdrowia lub nawet życia. Dodatkowym atutem jest możliwość serwisowania urządzeń lub ich demontaż i przełożenie do następnego, nowego auta.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz